Binder Ve Binder Kullanımı Üzerine

By | Aralık 25, 2020 Leave a Comment Binder nedir?

    Trans erkek, Non-binary, maskülen görünümü arttırmak için kullanılan ve göğüse sarılan yada göğüsü sıkıştırarak daha düz görünüm elde etmeye yarayan iç giyim malzemesidir. Binderler hakkında konuşmadan önce binderin kullanım önerilerinden bahsedeceğim.

* Binderleri kullanırken nefes almanıza hayati şekilde tehlike oluşturmayacak binder kullanmalısınız.

*Binder kullanırken spor yapmamalısınız.

*Anksiyete yada panik atak problemleriniz varsa ve kriz geçiriyorsanız o anda binderinizi üzerinizden çıkaramasanız bile klipslerini açmalısınız yada güvendiğiniz biri yanınızda varsa binder taktığınızı söylemelisiniz.

* Diğer yandan binderi 6 yada 8 saatten daha uzun süre giyinmemelisiniz. 

* Eğer astım gibi kronik rahatsızlıklarınız varsa binder kullanmadan önce doktora danışmalısınız.

    Şimdi gelelim diğer konuya; binderler günümüz ekonomik şartlarına göre kimi zaman pahalı olabiliyor. Bu yüzden; evde kendi çabalarımızla kamufle etmeye yarayacak şekilde bir şeyler yapmaya çalışabiliriz. *Bandaj: Ortapediyle alakalı malsemeler satılan yerlerden temin edebilirsiniz. Lastikli bir yapısı vardır. Günlük hayatta kayma yapabilir yada nefes almanızı zorlaştırabilir.

 

 

*Korse: Bel yada şort şekilli korseleri ister kendiniz keserek dikebilirsiniz yada bunu terzide yaptırabilirsiniz. Uzun vadede kesin çözüm olmasa da ilk binderinizi kullanıyorsanız yada durumunuz yoksa tercih edebilirsiniz. Gerisi tamamen hayal gücünüze kalmış.

 *Binder: İnternette binder satışı yapan belirli instagram sayfaları var. Eğer binder alıp kullanmış belirli arkadaşlarınız yada tanıdıklarınız varsa onlara sorarak bilgi alabilirsiniz. Yada youtube, instagram, twitter üzerinde görünür olan trans arkadaşlara sorabilirsiniz. 

 

*Trans Tape: Göğüsü bedeninize bantlayabilmenizi sağlayan bir bant çeşidi. Türkiye`de satılan versiyonu kaliteli olmasa da yurtdışı üzerinden bunları temin edebileceğiniz yerler var. Kullanım şekilleriyle alakalı internet ve youtube üzerinden bilgi toplayabilirsiniz.


**Not: Yukarıda listelediğim hangi ürünleri kullanırken lütfen bedeninizin sağlığına dikkat edin. Hayalinizdeki görünüme kavuşmayı ne kadar çok istediğinizi biliyorum, ama sağlığınızın bozulması yada bedeninizin hasar alması emin olun bu süreci geciktirecektir.

    Sonraki zamanlarda göğüs küçültmek için antreman önerilerinde bulunacağım. Kendinizi hayal ettiğiniz şekilde yaşayabileceğiniz günler görmeniz dileğiyle. Kendinize çok iyi bakın, seviliyorsunuz.Sonraki Kayıt Önceki Kayıt Ana Sayfa

0 yorum: